Yh­teys­tie­dot

Vaalea opaskoira valjaissa

Tällä sivulla

Päijät-Hämeen Näkövammaiset ry Toimintakeskus

Puistokatu 9
15100 LAHTI
p. 044 705 4060
Sähköposti: toimisto@phn.fi

Toimisto: avoinna tiistaisin ja torstaisin klo 10.00 - 15.00

Puheenjohtaja
Jouni Rantala
p. 050 910 6462
puheenjohtaja@phn.fi
jonex64@hotmail.com

Toiminnan koordinaattori
Katjaana Jokinen
p. 044 705 4060
toimisto@phn.fi
Henkilöesittely

Toimistotyöntekijä
Sisko Tahko
p. 044 705 4062
tiedotus@phn.fi

ICT koordinaattori
Ville Kauppinen
p. 044 3121113
tietotekniikka@phn.fi

ICT kouluttaja, toimipaikka Kouvola
Jarmo Ylitalo
p. 044 980 2580
jarmo.ylitalo@phn.fi

Heinolan Näkövammaiset ry

Puheenjohtaja
Reijo Lahtinen
Tuokkostie 1 F 48, 18200 Heinola
puh. 0500 738 331
reijo.lahtinen@pp.phnet.fi

Sihteeri
Eila Huopola
puh. 041 492 2075
eila.huopola@phnet.fi

Tiedottaja
Seija Saari
puh. 040 733 9233
seija.saari@phnet.fi

Riihimäen Seudun Näkövammaiset ry

Puheenjohtaja
Ari Tonteri
puh. 050 521 1925
ari.tonteri@gmail.com

Yhteyshenkilö
Tarja Simonen
puh. 050 376 6588
sähköposti: inari.simonen@pp.inet.fi

Jäsensihteeri
Irma Petrell
puh. 040-715 4319
sähköposti: relli.petrell@gmail.com

Loma- ja kurssikeskus Lepola

Sipurantie 32
15320 LAHTI
puh. 045 235 7561
lepola@phn.fi

Näkövammaisasiantuntijat

Näkövammaisten liitto ry

Oikeuksienvalvonnan asiantuntijat

Päijät-Häme

Vuokko Jantunen
Telkänkatu 2, 55400 Imatra
p. 050 526 3725
vuokko.jantunen@nkl.fi

Kanta-Häme

Minna Ågrén
p. 050 526 3895
minna.agren@nkl.fi

Alueellinen liikunnansuunnittelija

Tiina Siivonen
p. 040 833 4869
tiina.siivonen@paralympia.fi

Kuntoutusohjaajat

Päijät-Hämeen sairaanhoitopiirin alueella näkövammaisten kuntoutusohjaajina toimivat:

Kuntoutusohjaaja

Ritva Suokas
p. (03) 819 4825, 044 719 5645
ritva.suokas@phsotey.fi

Lasten kuntoutusohjaaja

Päivi Virta
p. (03) 819 4644, 044 719 5644
paivi.virta@phsotey.fi

Kanta-Hämeen sairaanhoitopiirin alueella näkövammaisten
kuntoutusohjaajina toimivat:

Kuntoutusohjaajat

Eeva Saukkonen
puh. (03) 629 3228 (takaisinsoittojärjestelmä)
eeva.saukkonen@khshp.fi

Ninna Arola
p. (03) 629 3228 (takaisinsoittojärjestelmä)
ninna.arola@khshp.fi

Suomen Kuurosokeat ry

Palveluasiantuntija Heli Lappalainen
p. 040 553 9069
sähköposti: heli.lappalainen@kuurosokeat.fi
Osoite: Marjaniementie 74, Helsinki


Sivu päivitetty